Wycieczka klasy pierwszej i drugiej do OHZ w Starczowie

30 maja 2019 roku byliśmy w OHZ w Starczowie. Bardzo miło przywitali nas pracownicy ośrodka, Prezes OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim Pan Witek Karol i przedstawiciel Danone, zapoznając z programem zwiedzania. Najpierw oglądaliśmy sposób robienia kiszonki, która przeznaczona jest dla krów. Potem pokazano nam obory, w których znajdowały się krowy i miejsce, gdzie znajduje się aparatura do dojenia krów. Pani Natalia dokładnie pokazywała działanie aparatury dojącej krowy i miejsce przechowywania mleka, z którego produkowane są jogurty Danone. Pokazano nam krowę, która zdobyła I miejsce w Polsce na wystawie krów. Dużo radości dostarczyło nam oglądanie cielętnika, miejsca gdzie przebywają małe cielaczki zaraz po ocieleniu, a domkiem każdego z nich jest ,,igloo”. Na zakończenie oglądaliśmy prezentację przedstawiciela Danone Pana Jarosława Macury na temat produkcji jogurtów i ich wartości odżywczych. Na koniec przygotowano dla nas wielką niespodziankę – każdy dostał do domu jogurty.

Dziękujemy organizatorom za umożliwienie nam poznania pracy w Ośrodku Hodowli Zarodowej.

Wieczorek pożegnalny klasy VIIIUczymy się i doskonalimy umiejętności udzielania pierwszej pomocy dzięki Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej w Kamieńcu Ząbkowickim nr 2