Wycieczka klasowa do Wałbrzycha

13 marca uczniowie klasy drugiej wczesnym rankiem (choć pogoda była deszczowa, ale z uśmiechem na twarzy i z piosenką na ustach) wyjechali do Teatru Lalki i Aktora. W Wałbrzychu przywitało nas słoneczko i to był zwiastun udanej wycieczki. W teatrze z pełnym zachwytem oglądaliśmy spektakl ,,Piotruś pan”, który dostarczył wielu wrażeń, bo po raz pierwszy byliśmy w prawdziwym teatrze. Świetna scenografia, efekty dźwiękowe i doskonała gra aktorów sprawiły, że super bawiliśmy się. Potem udaliśmy się, podziwiając piękny rynek Wałbrzycha, do Muzeum Porcelany. Tu po przypomnieniu zasad zachowania się w muzeum, słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodniczki i podziwialiśmy porcelanowe eksponaty. Ostatnim punktem wycieczki był Park Nauki i Techniki ExploraPark, gdzie nauka idzie w parze z zabawą, zwłaszcza gdy w odkrywaniu nieznanych dotąd zjawisk towarzyszyła (inter) aktywna forma ich prezentacji. Taki cel przyświecał wystawom edukacyjnym przygotowanym dla nas. Tu mogliśmy badać, dociekać, poszukiwać, odkrywać i eksperymentować. Świat nauki stał przed nami otworem. Po 105 minutach wielkich emocji udaliśmy się do busa. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni, z zakupionymi pamiątkami wróciliśmy do domu.

Dzień Kobiet w klasie czwartejKonkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych