Uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.

Adam Mickiewicz

   Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się 19 czerwca br., tradycyjnie Mszą świętą, którą odprawił ks. proboszcz Wojciech Jasiński. Druga część uroczystości, na którą przybyli zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły – odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki – pan Marcin Czerniec, proboszcz ks. Wojciech Jasiński, radni Gminy Kamieniec Ząbkowicki –  ]pani Maria Janik, pani Sylwia Demidowicz, sołtys – pani Jadwiga Kopacz, sołtys – pan Radosław Myszogląd, przedstawiciele Policji.

W tym roku szkołę ukończyli uczniowie klasy ósmej zgodnie z założeniami nowej reformy oświatowej. I to oni rozpoczęli pięknym polonezem tę wyjątkową akademię. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oficjalnie powitał wszystkich zebranych pan Dyrektor Arkadiusz Albrecht. Usłyszeliśmy serdeczne słowa, życzenia, podziękowania skierowane zarówno do absolwentów, uczniów klas młodszych, jak i rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Następnie głos zabrał też zaproszony gość – Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki – pan Marcin Czerniec, który pogratulował młodzieży wspaniałych wyników w nauce, życzył absolwentom dostania się do wymarzonej szkoły oraz wspaniałych wakacji. Przyjemnego i zarazem bezpiecznego wypoczynku życzył również obecny na uroczystości dzielnicowy z Kamieńca Ząbkowickiego – pan Damian Bieńko.  Następnie przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Tokarz, pan Dyrektor i wychowawcy poszczególnych klas wręczyli nagrody uczniom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Pamiątkowe statuetki otrzymało dwoje uczniów: najlepszy absolwent szkoły – Weronika Szymczak i  najlepszy sportowiec szkoły w roku szkolnym 2018/2019 – Fabian Górnicki. Nagrody otrzymały również osoby aktywnie pracujące na rzecz Samorządu Uczniowskiego, członkowie Pocztu Sztandarowego oraz uczniowie ze stuprocentową frekwencją. Podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz klasy i szkoły oraz owocną współpracę otrzymali rodzice z klasy ósmej. Niewątpliwie wiele wzruszeń dostarczyło uroczyste ślubowanie klasy ósmej. Miłym akcentem było przekazanie pięknego tortu na ręce pana Dyrektora i grona pedagogicznego od rodziców i uczniów klasy VIII.

Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny absolwentów, którzy rozpoczęli od serdecznych podziękowań za serce, cierpliwość, wyrozumiałość raz dobre rady skierowanych do rodziców, Dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Po podziękowaniach chłopcy z klasy VIII zaprezentowali zabawną piosenkę „W szkole”. Odbył się też występ naszej szkolnej pary tanecznej. Następnie „z przymrużeniem oka” odegrano scenkę pt. ”Z życia ucznia”. Po wspaniałym występie nagrodzonym gromkimi brawami, wszyscy ósmoklasiści zaśpiewali piosenkę Maryli Rodowicz pt. „Ale to już było”. Nie zabrakło też słów na pożegnanie od klasy siódmej. Wzruszającym momentem uroczystości była prezentacja – „Ostatni już raz z moją klasą” i przekazanie przez pana Dyrektora pamiątkowego tablo na ręce wychowawczyni pani Alicji Nowakowskiej.

Po zakończonej akademii wszyscy rozeszli się do klas na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie ze swoimi wychowawcami i nauczycielami.

                                                                                                                                                                                             Alicja Nowakowska

Poznajemy zawody swoich rodziców – spotkanie z położną Panią Magdaleną Bołaz