Uczymy się i doskonalimy umiejętności udzielania pierwszej pomocy dzięki Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej w Kamieńcu Ząbkowickim nr 2

27 maja 2019 roku uczniów klasy pierwszej i drugiej przywitała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która należy do OSP w Kamieńcu Ząbkowickim 2. W skład drużyny wchodzą m.in. państwo Aneta i Roman Wilkoszewscy, rodzice Wojtusia z klasy II oraz uczniowie z klasy VI: Oliwia Kowalska, Aleksandra Rozwadowska, Jakub Słomba. Ci ostatni zaprezentowali, w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy osobie, która zasłabła, albo straciła przytomność, bądź dziecku, które zakrztusiło się. Pan Roman ubrany w strój ratowniczy, przybliżył uczniom nazewnictwo związane z ratownictwem medycznym. Opowiadał o różnych akcjach, w których brała udział jego drużyna oraz o niebezpieczeństwie, na jakie są narażeni strażacy. Pani Aneta z mężem bardzo aktywizowali uczniów, którzy wykazywali się nabytymi już umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

Miłym akcentem ze strony prowadzących było podarowanie na zakończenie zajęć każdemu uczniowi czerwonego balonu z numerem alarmowym 112. Było to dla wszystkich dzieci zaskoczenie i duża niespodzianka.

Uczniowie wraz z wychowawcami dziękują państwu Wilkoszewskim i naszym uczniom z kl. VI za przeprowadzenie tych bardzo ciekawych zajęć.

Wycieczka klasy pierwszej i drugiej do OHZ w StarczowiePoznajemy zawody naszych rodziców – pracownik ochrony