VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Październik 5, 2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Akcja odbyła się na całym świecie w dniu 29 września 2017 r.

Kilka dni przed tym wydarzeniem wszyscy jego uczestnicy przypominali sobie tabliczkę mnożenia, wykonywali plakaty oraz dekoracje pozwalające łatwo zapamiętać wyniki różnych działań. W dniu akcji odbył się pisemny egzamin z tabliczki mnożenia w każdej z klas IV-VII. Podczas egzaminu obowiązywały zasady fair-play: nie można było podpowiadać, ani ściągać.

Egzaminatorzy (Alicja Walerian, Natalia Tadeuszów, Klaudia Mikosz, Hanna Stuglik, Kinga Tararako) sprawdzili prace uczniów i wyłonili EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA według przyjętych w szkole kryteriów.

„Ekspertem ekspertów” w zakresie znajomości tabliczki mnożenia w klasach IV-VI został Mikołaj Sędziak z klasy IVb, który uzyskał wynik 100%. Kolejne miejsca zdobyli: Mateusz Jednak z klasy IVa (93%) i Natalia Grzesiuk z klasy IVb (87%).

W kasie VII wynik 100% z tabliczkowego egzaminu zdobyły: Weronika Szymczak i Wiktoria Śnieżek. Kolejny wynik (99%) uzyskały: Emilia Łukasik i Oliwia Dudek. Na trzecim miejscu z wynikiem 88% uplasowała się Oliwia Staniucha.

Wszystkim uczniom, którzy dobrze znają tabliczkę mnożenia i sprawnie ją wykorzystują w prostych obliczeniach serdecznie gratulujemy. Pozostałych zachęcamy do systematycznego utrwalania tabliczki mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był okazją, aby nadrobić „tabliczkowe zaległości” w zabawowej formie, a także sprawdzić swoje umiejętności rachunkowe podczas rozwiązywania łamigłówek matematyczno-logicznych i zdobyć odznakę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA oraz piątkę, a nawet szóstkę z matematyki.

Julia Nowakowska z klasy V
pod opieką Alicji Walerian