Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa

Zmiany w otaczającym nas świecie są źródłem nowych wymagań stojących przed szkołą a w konsekwencji także przed nauczycielem. Dostrzegając liczne zagrożenia jakim musi przeciwstawiać się młody człowiek  23 maja 2019r.  w naszej szkole na hali sportowej odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas I – VIII  dotyczące procedur bezpieczeństwa naszych najbliższych zarówno   w szkole jak i poza nią. Spotkanie poprowadziły Panie ; Milena Skotnicka, Dagmara Szymczak, Pan Dyrektor Arkadiusz Albrecht i zaproszeni goście z Kamienieckiej Komendy- Policji Panowie; Damian Bieńko i Paweł Piątkiewicz.

Rodzicom zostały przedstawione problemy szkoły  XXI wieku i zagrożenia, na jakie są narażone ich dzieci. W spotkaniu została podkreślona duża rola nauczyciela w dbaniu o bezpieczeństwo  ucznia, ale także  obowiązek, jaki spoczywa na rodzicu                 w zapewnieniu mu właściwego wychowania. Niezmiernie istotny jest dialog miedzy naszymi podopiecznymi, rozmowa z nimi na wszelkie tematy, przestrzeganie ich przed zagrożeniami, które na nie czyhają- wabiąc ich swoją nowością, oferowaniem, rozwojem . Należy o tym pamiętać, że zwłaszcza ludzie młodzi mają często trudności w odnalezieniu się wśród tych wszystkich rzeczy, sytuacji, wymagań, stawianych przed nimi zarówno przez świat techniczny, materialny jak i społeczeństwo, w jakim żyją.  Zagrożenia, przed którymi trzeba chronić nasze pociechy, to; alkohol, narkotyki, uzależnienie od Internetu, agresja, wykorzystywanie seksualne nieletnich itd.

Od  nas nauczycieli, ale przede wszystkim od Was rodziców zależy jak będą chronione Wasze dzieci. Świat i codzienność,              w której żyją potrafi być nieprzyjazny, wrogi, ale też pełen radosnych i szczęśliwych chwil i to od każdego z Was zależy jak dzieci
i młodzież będą przygotowane do życia. Jak będą potrafiły zmagać się z tym, co niesie codzienność. Trzeba pokazywać, rozmawiać, tłumaczyć, być czujnym i cierpliwym, reagować, gdy widzimy, że dzieje się coś niewłaściwego, bo tylko wspólne konsekwentne działania pozwolą uniknąć Waszym dzieciom zagrożeń świata. Wspierajcie swoje dzieci, by nie czuły się osamotnione i bezradne wobec tego, co daje im świat. Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy z nas jest przykładem dla dziecka czy młodego człowieka i to często nasza postawa lub zachowanie wpływają na to, jak zachowują się dzieci i jakimi ludźmi będą kiedyś.

Poznajemy zawody naszych rodziców – wycieczka do sklepu wielobranżowego „Marysia”Wycieczka zawodoznawcza do hali Zakładu Taboru PKP Cargo SA w Kamieńcu Ząbkowickim