Poznajemy zawody naszych rodziców – pracownik ochrony

Jednym z ostatnich zawodów, jakie poznaliśmy w tym roku szkolnym, był zawód pracownika ochrony. Szczęśliwie się złożyło, że w gronie rodziców jest nim ojciec ucznia klasy I, pan Łukasz Jania, który pracuje w jednej z firm ochroniarskich. Pan Łukasz z entuzjazmem przyjął zaproszenie i chętnie przyszedł do naszej szkoły. Spotkał się z uczniami klasy pierwszej i klasy drugiej. Już na wstępie wzbudził respekt wśród uczniów, bo przyszedł w służbowym mundurze. Z dużym zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy, a później cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania dzieci. Najwięcej radości uczniom sprawiło to, że mogli trzymać w rękach część wyposażenia ochroniarza. Dziękujemy panu Łukaszowi za spotkanie, które minęło szybko, w miłej atmosferze.

Uczymy się i doskonalimy umiejętności udzielania pierwszej pomocy dzięki Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej w Kamieńcu Ząbkowickim nr 2Wycieczka do Srebrnej Góry