Konkurs Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych"

W połowie stycznia 2019 r. po raz pierwszy chętni uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do Konkursu Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir, propagowanie wiedzy  historycznej, kultywowanie pamięci o losach Sybiraków, jak również rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Nad sprawnym przebiegiem eliminacji szkolnych czuwało jury w składzie: Pani Alicja Nowakowska, Pani Dagmara Szymczak  i Pani Paulina Dutkiewicz. Wszyscy uczestnicy wspaniale zaprezentowali piękne, wzruszające teksty, które poruszyły nie tylko jury konkursu, ale także wszystkich obecnych.
Laureaci wyłonieni zostali w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Gratulacje dla zwycięzców !  A są nimi:

•Hanna Stuglik klasa VI, Kalina Krawczyk kl. VI,
•Oliwia Staniucha klasa VIII, Aleksandra Janik klasa VIII

Przyznane zostały też wyróżnienia z klas IV-VIII.

14 lutego 2019 r. dziewczęta zaprezentują swoje umiejętności recytatorskie podczas finału dolnośląskiego we Wrocławiu.

Aleksandra Janik z klasy VIII  pod opieką p. Alicji Nowakowskiej

Szkolna akcja charytatywna „Zbiórka używanej odzieży”Mój wymarzony zawód w klasie 5b