Gang Słodziaków w klasie I -II

Listopad 29, 2018

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim w miesiącu październiku odbyło się spotkanie związane z ,,Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania’’ w klasach I-II.

Głośne czytanie jest niezwykle istotne dla rozwoju dziecka. Jego największe zalety to:

– nauka samodzielnego myślenia i pobudzania wyobraźni,

-ćwiczenie pamięci i koncentracji,

-pomoc w nauce i wsparcie w szkolnych sukcesach.

Aby wyrobić w dziecku nawyk czytania ,wystarczy czytać z nim codziennie po 10 minut ,przez co najmniej 21 dni. Pasję do czytania trzeba zaszczepić od najmłodszych lat, ponieważ pełni ona ważną rolę w rozwoju dziecka.

Warto czytać każdego dnia Albert Einstein powiedział:,, Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek’’. Jeśli  książka wywoła na buzi dziecka uśmiech, to możemy być pewni , że daliśmy mu największy prezent. Przygody uroczego, zabawnego Gangu Słodziaków to okazja do dobrej zabawy i szansa, żeby zdobyć całkiem pokaźną gromadkę przyjaciół. Podczas tego spotkania czytaliśmy głośno fragmenty przygód sześciu słodziaków z leśnej polany a byli nimi: lis-Lucek, sowa- Zosia, bóbr-Borys, zajęczyca-Zuzia, jeż – Jerzyk i ryś-Rysio. Chętnych do czytanie było wielu nawet pierwszaki próbowali swoich sił w czytaniu .Wrócimy jeszcze do zabawnych przygód gangu aby poznać kolejne przygody przyjaciół z leśnej polany. Spotkanie zakończyło się w miłej , przyjaznej atmosferze. Każdy uczeń dostał pysznego słodziaka- cukierka , dwa zwierzątka do  klasy oraz książkę ,,Gang Słodziaków” na biblioteczną półkę klasową.

 

Gminne Spotkanie ze Świętym MikołajemZabawa andrzejkowa uczniów klasy pierwszej i drugiej